Бермудите се апсолутен хит ова лето: Еве како да ги носите по примерот на најголемите модни ѕвезди

Кармин

20/07/2021

09:57

4.514

Големина на фонт

а а а

Ова лето е незамисливо без бермуди, велат модните експерти. Ако сакате да бидете во чекор со трендовите, ова парче треба да се најде во вашиот гардеробер.

Најпопуларни се моделите од тексас и со висок струк, а добра работа е што можат да се носат во многу прилики и на безброј начини.

Бермудите можат да бидат дел од лежерниот, деловниот, но и елегантниот стајлинг, во зависност од парчињата кои ги комбинирате со нив. Должината е пристојна така што лесно можат да станат дел и од деловниот стајлинг, доколку додадете сако или малку поелегантна кошула.


Со класична маичка тие се одлични за кафе со пријателките, а доколку додадете високи потпетици, без проблем можете да ги носите и за вечерните излегувања.

Благодарение на кројот, бермудите ѝ прилегаат на секоја жена, без оглед на градбата на телото.

Ние денеска пронајдовме неколку идеи за стилизирање на ова парче кои можеби ќе ве инспирираат за вашиот следен стајлинг - погледнете:


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk