Каде и да се појави, сите гледаат само во неа: Шерон Стоун објаснила како треба да изгледа една добро стилизирана жена

Кармин

21/06/2021

10:15

3.017

Големина на фонт

а а а

Шерон Стоун е во 7-та деценија од животот, а секој ден изгледа сè подобро.

Со последното појавување во јавноста, таа предизвика вистинско воодушевување кај фановите, но и кај модните критичари. Стоун прошетала во стајлинг кој ни двојно помладите жени не можат толку добро да го изнесат.


Актерката за филмскиот фестивал во Њујорк избрала корсет фустан до колена со атрактивен принт, а целата комбинација ја заокружила со црн блејзер и салонки во истата боја.

Токму како и стајлингот, и нејзината фризура била за чиста 10-ка, а дека актерката одлично се чувствува во своја кожа говори и насмевката која цела вечер не ја тргала од своето лице.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk