Едноставен рецепт за мека проја која може да ја комбинирате со свежа салата, пилешко месо, кефир...

Кармин

07/04/2021

17:08

2.079

Големина на фонт

а а а

Откако ќе ја направите од нејзиниот вкус сигурно ќе бидете задоволни.

Состојки:

- 3 јајца;
- 50 грама брашно;
- 50 грама гриз;
- 150 грама пченкарно брашно;
- 100 милилитри минерална вода;
- 200 милилитри јогурт;
- 200 грама сирење;
- сол;
- 1 прашок за печиво;
- 70 милилитри масло за јадење.


Подготовка:

Изматете ги јајцата со жица за матење, додадете го брашното и прашокот за печиво, гризот, пченкарното брашно, јогуртот, минералната вода, згмеченото сирење, солта, па сè добро измешајте додека не се соедини.

Во кружен плех претходно ставете хартија за печење, па ставете ја смесата и израмнете убаво. Печете на 210 степени Целзиусови околу 50-60 минути.

Пројата може да ја јадете со свежа салата, кефир, пилешко месо или младо сирење.

Пријатно јадење!


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk