Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија 'избега' од Трамп

Кармин

21/01/2021

16:49

6.275

Големина на фонт

а а а

До вчера првата дама и сопруга на поранешниот претседател на САД, Меланија Трамп после слетувањето на аеродромот на Флорида веднаш се оддалечи од сопругот.

Доналд Трамп застанал и ги поздравил собраните новинари додека Меланија буквално си заминува.

Штом се отвориле вратите на авионот многумина збележале дека за разлика од вчерашниот ден кога облекла црно сако и црно здолниште, се појавила во портокалово-тегет фустан.

„S Force 1“ за последен пат ги пренесувал Доналд и Меланија.

После инаугурцијата на Џо Бајден, поранешниот претседател на САД со сопругата од Вашингтон тргнал кон Флорида.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk