Луксуз е мал збор: Најскапите вили на светот

Кармин

11/09/2020

14:10

1.420

Големина на фонт

а а а

Животот на висока нога не се рефлектира само во ќупови полни со златници кои се скриени позади блендираните врати на сефовите...

Всушност, можеме слободно да кажеме дека секоја личност која има на располагање поголема сума на пари, а не ја користи за уживање во подобрата страна на животот, всушност не знае да живее.

Со толу многу можности во сите сфери, тргнувајќи од модата, преку автомобили и луксузни домови, навистина е штета да не се искористат парите на вистински начин.

Многу скапоцени вили можат да ги засрамат светски познатите кралски палати. За некоја од нив да биде ваша, мора да имате многу милиони долари повеќе.

Овој пат, одлучивме да ги претставиме најскапите од нив, кои се наоѓаат во престижните делови на светот, како што се Лос Анџелес, Мајами, Кан, Париз, Лондон, Њујорк, Сингапути и Хонг Конг. Како и нивните цени, ентериерите кои ги красат се подеднакво неверојатни, а вие можете да ги откриете во продолжение.

Куќа во Џексон, 80.000.000 долари - Вајоминг, САД


Вила во шумата Сент Џонс, 98.501.981 долари - Лондон, Велика Британија


Вила во Тул-сур-Мер, 106.668.815 долари - Франција


Ел Ранчо Тахигвас, 110.000.000 долари - Калифорнија, САД


Имот на Мар де Амор, 115.000.000 долари - Калифорнија, САД


Имот на Овлвуд, 115.000.000 долари - Лос Анџелес, САД


Феи Нго Шан куќа, 126.447.533 - Хонг Конг


Автентична италијанска вила, 165.000.000 долари - Калифорнија, САДСпонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk