Оваа Србинка беше Мис Универзум: Папараците ја уловиле на тераса во бикини, а сите гледале во...

Кармин

07/08/2020

19:22

8.106

Големина на фонт

а а а

Моника Радуловиќ (29), која на 24 години се закити со титулата Мис Универзум, е бремена и чека принова со фотографот Александар Љубичиќ.

Српската убавица е многу активна на социјалните мрежи, но сè уште не објави дали чека момче или девојче.


Овие денови папараците ја уловиле бремената Моника која сончевите денови ги користи за малку да поужива на тераса.


Радуловиќ инаку е по потекло од БиХ, а како дете со семејството се преселила во Австралија, бегајќи од војната. Нејзините родители се Срби, а во Австралија пристигнале кога Моника имала само 4 години.


„Моите родители и јас сме стигнале без ништо овде во Австралија, каде сме одлично прифатени. Многу сум благодарна поради тоа“, изјавила своевремено Моника.


Таа завршила факултет и дипломирала психологија во Сиднеј


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk