Луда забава и никаква дистанца на Градиште! Дали Охрид ќе стане новото жариште?

Точка

03/08/2020

11:08

5.260

Големина на фонт

а а а

На видеото објавено на Фејсбук може да се види дека никој од присутните на забавата не носи маска, а не се почитува ни правилото за држење на дистанца.

Голем број на млади луѓе го искористија продолжениот викенд и празникот Иленден за да отпатуваат во Охрид. И покрај строгите протоколи, дел од нив луд лудо се забавуваа на Градиште во Оххрид. 

Како што може да се види на видеото кое се шири на Фејсбук, мерките за заштита од коронавирусот не се почитуваат - никој не носи маска, никој не држи дистанца.

Министерот за здравство, Венко Филипче претходно предупреди "дека вирусот не е на одмор", и дека граѓаните мора да бидат внимателни.Спонзорирани линкови

Маркетинг