Инстаграм револуција - Кристијано Роналдо во предизвикувачка поза ги распамети фановите: „Вие го бирате погледот!“

Точка

01/08/2020

16:06

7.869

Големина на фонт

а а а

Португалскиот фудбалер во последно време е во центар на внимание, а неговите обожаватели го следат секој негов чекор, потег и објава.

Последната објава на Кристијано Роналдо на социјалната мрежа Инстаграм, ги воодушевила луѓето на социјалните мрежи.

За само еде час, Роналдо собрал пет милиони лајкови на една фотографија на која што позира покрај своето „Бугати“, и тоа покрај својот логотип „CR7“ на него.

Португалецот седел покрај скапоцениот автомобил без маица, а под објавената фотографија напишал и опис за своите следбеници:

„Вие го бирате погледот“ - напишал Роналдо.

Инаку, Роналдо по освоеното првенство во Италија ужива на одмор.
Спонзорирани линкови

Маркетинг