Меган Маркл останала должна 67.000 фунти, а позади оваа одлука стои Хари?

Точка

31/07/2020

17:15

2.126

Големина на фонт

а а а

Меган Маркл минатата година се тужеше со еден британски таблоид, поради два текста во печатена форма, како и три во онлајн, поради нејзините писма кои му ги искраќала на татко ѝ, пред венчавката со Хари.

Според странските медиуми, славната актерка го загубила спорот и сега мора да плати повеќе од 67.000 фунти за судски трошоци, поради загубената битка.

Како што се наведува, Меган на 22-ри јули оваа година се согласила да ги плати сите трошоци.


Од друга страна, она што многумина ги шокирало е тоа што во книгата „Finding Freedom“ се наведува дека всушност Хари стои позади одлуката тие двајца да го напуштат кралското семејство, а не Меган. Наводно тој бил исклучително исфрустриран со тој начин на живот, па затоа и ја преземал главната улога за нивно заминување во Америка.
Спонзорирани линкови

Маркетинг