Печени пиперки со лукче - рецепт кој секоја домаќинка треба да го знае

Кармин

31/07/2020

15:42

3.260

Големина на фонт

а а а

Старите домаќинки веќе знаат да подготват пиперки со лук, па затоа ова повеќе е упатство за помладите жени.

Состојки

- Свежи пиперки
- Магдонос
- Лук
- Сол, масло и оцет

Подготовка:

Пиперките добро измијте ги и печете ги во рерна на 200 степени, 25-30мин. Потоа излупете ги. Исецкајте ги ситно лукчето и магдоносот. Измешајте ги со исчистените пиперки. Зачинете по вкус.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk