Поради тоа што го носеле на себе синоќа, јавноста им се восхитува на српските новинарки – погледнете

Точка

11/07/2020

14:03

3.077

Големина на фонт

а а а

Репортерките на српската „N1“ телевизија, ги воодушевиле гледачите и луѓето на социјалните мрежи со својата храброст која што ја покажале известувајќи директно од протестите во Белград, а вчеравечер на своите лица носеле гасмаски.

„Секоја чест на професионалноста и храброста“, „На овие жени им се восхитувам“, „Поради ова треба да им се даде бенефициран работен стаж“, „Тие се најсветлата точка во известувањата од протестите“, „Нашите херои“. 

Репортерката Татјана Алексиќ, поставила фотографија на социјалната мрежа Твитер и обелоденила дека првпат во животот носи гасмаска, а тоа е навистина за огромна почит.

Погледнете ги фотографиите:Спонзорирани линкови

Маркетинг