На фотографијата од 90-те години оваа жена е вистинска убавица, а денес изненадува со драстичната промена

Кармин

26/06/2020

21:29

6.127

Големина на фонт

а а а

Донатела Версаче е под светлата на рефлекторите од средината на 80-те години на минатиот век, а во последниве години целосно го променила својот изглед.

Италијанската дизајнерка, Донатела Версаче веќе со децении е моден пример на многу луѓе ширум светот, но и без оглед на своите години таа не престанува да привлекува внимание во јавноста.


Поради безброј естетски корекции таа целосно го променила својот изглед, а на сметка на тоа го добила и епитетот ''кралица на пластичните операции''.

Версаче во 1997-та година го наследила модното царство откако почина нејзиниот брат Џиани Версаче.


На фотографијата од почетокот на нејзината кариера како дизајнерка, таа изгледа целосно поразлично, но отсекогаш била ''слаба'' на солариум со што го одржувала својот тен.


На фотографијата се забележува нејзината природна убавина пред да почне со пластичните операции кога во 1995-та година почнала драстично да се менува, а во 1998-та година нејзиниот изглед не бил таков по кој ја препознавале сите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk