Скромно и уникатно - Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини '5 пари'

Кармин

23/05/2020

17:42

2.696

Големина на фонт

а а а

Меган Маркл и принцот Хари, пред две години, на 19-ти мај го изговорија судбоносното „Да“.

Тие еден на друг за годишница од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, Меган и Хари еден на друг си подариле работи од памук.


Експертите велат дека памукот е симбол на поврзаност и време кое ќе ве направи пофлексибилни, и сигурно поради тоа се одлучиле за ваков подарок.

Извор близок на парот рекол дека Меган и Хари својата годишнина од бракот ја прославиле мирно, со синот Арчи. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk