Кејт Мидлтон се 'скршила' пред Хари: Излегоа детали од последната средба - имало и солзи, а еве што му признала!

Точка

28/03/2020

22:37

14.127

Големина на фонт

а а а

Кејт Мидлтон со години била блиска со нејзиниот девер, Хари. Меѓутоа, кога принцот се венчал, повеќе не бил толку близок ниту со братот, а не пак со неговата снаа.

Извор близок на кралското семејство изјавил дека Кејт Мидлтон, додека Хари и Меган неодамна престојуваа во Англија, разговарала насамо со деверот.


„Кејт знаеше дека тоа ѝ е последна прилика да каже како се чувствува. Таа се 'борела' со солзите додека зборувала за тоа колку тешко го поднесува недостатокот на комуникација и контактот со двајцата пред да се преселат во Канада, а секако и откако се преселија, и колку (таа и Вилијам) се чувствува како да се отфрлени од животот на Хари и Меган“, рекол изворот, пренесуваат медиумите од Нов Зеланд.
Спонзорирани линкови

Маркетинг