Посетувала католичко училиште, а денес ја нарекуваат кралица на облините: Нејзините фотографии не се за луѓе со висок притисок

Точка

18/02/2020

14:47

17.812

Големина на фонт

а а а

Манекенката и американската “кралица на облините”, Ебигејл Речфорд, пред неколку дена го прославила својот 28-ми роденден.

На својот Инстаграм профил има 9 милиони следбеници со кои секојдневно споделува фотографии на кои е речиси гола. 

Речфорд е родена во градот Скрентон, Пенсилванија, каде посетувала католичко училиште. Со манекенство запознала да се занимава на 21-годишна возраст.

Во 2014 година се отселила во Лос Анџелес за да се оствари како актерка и манекенка. Ебигејл најчесто споделува фотографии од своите облини во минијатурни костими за капење.

Таа позирала и за неколку познати магазини како Esquire, Maxim, ZOO Weekly, Sports Illustrated Swimsuit и People Magazine. Гостувала и во неколку ТВ емисии, а помеѓу останатото се појавила и во комичната серија “Parks & Recreations”.Спонзорирани линкови

Маркетинг