Погледнете ги најсексапилните девојки во светот на тенисот - некогаш и денес

Кармин

17/01/2020

23:50

9.197

Големина на фонт

а а а

Од Ана Курникова до Ана Ивановиќ, Воислава Лукиќ, Жизел Дулко, Габриела Сабатини.

Пред стартот на Австралијан опен ќе се присетиме на некои од најсексапилните тенисерки кои многумина одвај чекаат да ги видат на малите екрани.

Некогаш биле симбол за сексапил, а луѓето со нетрпение чекале токму тие да стапнат на тениските терени.

Некои од нив доаѓале до највисоките трофеи, некои биле помалку успешни, но никој не оставале рамнодушен со својата појава.

Сепак, убавината често знае да ја упропасти тенисерката во спортска смисла затоа што некои од нив не можат да живеат со толкава слава и внимание кои ги добиваат од маркетинг компаниите и спонзорите како и од фановите.

Ежени Бушар моментално е една од најубавите тенисерки на светот која моментално се наоѓа на 211-то место на ВТА листата.

Секако дека и Ана Курникова е еден од најпознатите примери како нејзиниот сексапил влијаел на успехот во тенисот и успешноста надвор од него затоа што заработила огромна сума пари и се омажила за една од најголемите светски музички ѕвезди на денешницава - Енрике Иглесиас.

Погледнете кои се едни од најубавите тенисерки на денешницава и како изгледале некогаш и денес:

Ана Курникова


Флавија Панета


Габриела Сабатини


Ана Ивановиќ


Џенифер Капријати


Никол Вајдишов

Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk