Фатен Кобра, убиецот на Мартин Јанушев

Точка

14/10/2019

20:53

7.927

Големина на фонт

а а а

Полицијата вечерва го уапси Филип Секуловски Кобра, осомничениот за убиството на Мартин Јанушев, кој беше во бегство две години.

Филип Секуловски беше баран од МВР со потерница, а моментално се наоѓа во затвор во Шутка. 

Потсетуваме, фудбалерот Мартин Јанушев на 3-ти ноември 2017-та година беше застрелан пред влезот на зградата во која живеел.
Спонзорирани линкови

Маркетинг