Возач почина за време на пробна автомобилска трка, му се слошило и излетал од патеката

Макфакс

22/09/2019

11:50

1.376

Големина на фонт

а а а

Педесет и осумгодишен скопјанец почина за време на одржување на пробни автомобилски трки на патеката на поранешен воен полигон до касарната во Кичево.

Според пријавеното, нему му се слошило поради што излетал од патеката.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.Спонзорирани линкови

Маркетинг