Перверзно богати: Банкомат кој исфрла злато, торти од милион долари – овие работи можете да ги најдете само во Дубаи

Супермен

20/09/2019

16:38

3.152

Големина на фонт

а а а

Во светот живеат многу милијардери кои едноставно не знаат што да прават со нивното богатство.

Меѓутоа, Дубаи има решение за нив бидејќи во овој пребогат емират тие можат да најдат сè што ќе посакаат, но и работи кои не ни можат да ги замислат. 

Погледнете што сè нуди овој град:

Кога ни прескапиот автомобил не е доволно луксузен

Што е подобро од луксузен скап автомобил? Истиот автомобил, но од злато.


Робокап

Да, роботи-полицајци го одржуваат редот и мирот во Дубаи.


Итно ви е потребно злато?

Можете да го добиете на автомат.


Регистарски таблици од девет милиони долари

Токму тоа го направил овој богат Индиец од фотографијата (во средина).


Торта од милион долари

Да, буквално – оваа торта изнесува еден милион долари.

И на соколот му е потребен превоз

Соколарството е едно од омилените хобија на богатите жители на Емиратите, а во прва класа со нив можат да летаат и нивните птици.

Рекорден прстен

Овој златен прстен влегол во Гинисовата книга на рекорди како најтежок прстен од злато. Тежок е околу 64 килограми и украсен е со Сваровски кристали.

Живот во облаци

Во Дубаи можете да живеете над облаците, благодарение на големиот број огромни облакодери.

Најскапиот колач на светот

Дубаи може да се нарече и “градот на златото” бидејќи тоа е она што може да се види насекаде, па дури и на колачите.


И за крај, повторно злато

Гостите на луксузниот хотел “Бурџ Ал Араб” можат да користат и ајпеди од 24-каратно злато.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk