Оваа манекенка со 127 килограми самоуверено прошетала по модната писта држејќи се за своите гради

Кармин

10/09/2019

09:09

1.894

Големина на фонт

а а а

Плус сајз манекенката Тес Холидеј е една од топ темите во модниот свет во последниве неколку денови. Тес прошетала по модната писта на Њујоршката модна недела во тесен бел фустан и ги покажала своите 127 килограми со кои се гордее.

Тес додека шетала на пистата се држела за своите гради и ја провоцирала публиката па затоа многумина биле воодишевени од самодовербата која оваа 34-годишна девојка ја има.

Тес покрај белиот фустан носела и обувки со иста боја, а шминката исто така била впечатлива: црвено руменило и сина сенка за очи.

На оваа Британка неколку пати ја прозивал угледниот новинар Пирс Морган кој смета дека таа не е плус сајз манекенка туку дебела жена која не треба да се промовира по медиумите. Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk