Швајцарците му се поклонија на Ѓоковиќ: Новак во Женева го дочекало неверојатно изненадување

Точка

19/07/2019

09:19

4.122

Големина на фонт

а а а

На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување.

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по освојувањето на шампионската титула на Вимблдон се упатил на заслужен одмор со своето семејство. По неколку поминати денови кај брат му Марко, Ноле моментално, судејќи по објавите на социјалните мрежи, се наоѓа во татковината на Роџер Федерер.

И тоа во Женева. А дека Швајцарците жестоко следат тенис докажал дочекот на шампионот на Вимблдон онака како што доликува - домаќински.

Новак со своето слатко и помалку неверојатно изненадување се пофалил на социјалните мрежи.
Спонзорирани линкови

Маркетинг