„Крадеш и лажеш!“: Тајната на Ким Кардашијан која би можела да го сруши нејзиното богатство вредно милијадри долари

Кармин

18/07/2019

10:34

5.823

Големина на фонт

а а а

Ја украла идејата и ја претставила како своја. Ким Кардашијан неодамна лансираше бренд на очила за сонце кои ги креирала во сорабока со луксузниот бренд „Carolina Lemke“.

Меѓутоа, не помина многу долго време откако коментаторите, а посебно оние кои се добри познавачи на модата, забележале дека таа дословно го рекламирала моделот на очила на брендот „Emilio Pucci“.

Што е најлошо од сè, тоа го забележалe тимот на администратори кои ја водат страната на Инстаграм „Diet Prada“, објавувајќи неколку фотографии на кои се гледа дека Ким уште минатото лето ги носела очилата за сонце од брендот „Pucci“, а сега има идентични, но под “нејзиното дизајнерско име“.

View this post on Instagram

Hey @kimkardashian , so it’s def not cool to use someone else’s name and likeness when promoting knockoffs, as evidenced by your win against @missguided , but should it be ok to use your OWN name and likeness to promote them? Lol. Funny how those SS17 @emiliopucci shades you wore in August 2018 ended up in your eyewear collab with @carolinalemkeberlin that launched in April this year. Hypocrisy at its finest! ✨ • #kimkardashian #kardashian #pucci #emiliopucci #kuwtk #sunnies #shade #sunglasses #eyewear #neon #neongreen #neonyellow #kuwtk #kimkardashianwest #shapewear #carolinalemke #collab #wiwt #ootd #accessories #mfw #milanfashionweek #sunglassesfashion #sporty #missguided #collaboration #lol #dietprada

A post shared by Diet Prada ™ (@diet_prada) on

„Интересно е како овие „SS17 Emilio Pucci“ нијанси на очила ги носела во месец август 2018-та година, а сега завршија на моделот на твоите очила за „Carolin Lemke“ кои се лансирани во месец април оваа година. Лицемерие во своето најдобро издание“ - гласел коментарот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk