Заборавете на бричеви и восок: Оваа тајна смеса ќе направи кожата да ви биде мека како свила

Кармин

17/07/2019

15:10

2.667

Големина на фонт

а а а

Сигурно многу од дамите пребаруваат на интернет како на едноставен начин да се слободат од влакненцата на телото.

Денес ви го претставуваме ова длично и безболно решение, по кое вашата кожа ќе биде мека и свиленкаста, а тајната е во домашниот сапун.

Потребно е:

- 1/4 шолја алое вера гел;
- 1/4 шолја течен сапун; 
- 1 лажица бадемов или алое вера гел; 
- 1/4 шолја топла дестилизирана вода; 
- Етерично масло по желба (неколку капки); 
- Празно пластично шише од течен сапун. 


Подготовка:

Наведените состојки измешајте ги и ставете ги во шишенцето.

Внимавајте да го протресете шишето при секое наредно користење на сапунот, а ве советуваме да го користите кога се туширате.

Сапунот може да го користите два месеца.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk