После силното невреме, Грција ја погоди земјотрес со јачина од 4,7 степени

Точка

13/07/2019

19:34

3.572

Големина на фонт

а а а

Земјотрес со јачина од 4,7 степени, денеска ја погоди западна Грција, соопшти Сеизмичкиот институот на Атина.

Земјотресот се почувствувал во 18:08, по локално време, околу 30 километри северозападно од градот Агринио, на длабочина од 28 километри.


Засега нема извештај за направена штета или повреди, пренесува АР.

Грција е активен сеизмички регион и земјотреси со слична јачина се честа појава.
Спонзорирани линкови

Маркетинг