Три хороскопски знаци кои најтешко ги преболуваат поранешните

Кармин

15/04/2019

11:11

3.354

Големина на фонт

а а а

Поранешните љубови оставаат трага во сечиј живот. Но, некои хоросопски знаци се склони на претерано идеализирање на поранешните, па дури и ги споредуваат сите потенцијални партнери со нив, бидејќи им е многу потешко да го преболат раскинувањето од останатите.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

Рак

Кога се во врска, Раковите ѝ се потполно предадени да саканата личност и прават сè за да ја направат среќна, поради што прекинот обично го поднесуваат многу потешко од луѓето родени во другите знаци. Луѓето родени во овој знак значајно потешко ги прифаќаат сите разделби.


Лав

Лавовите своето срце не го поклонуваат баш лесно, но за личноста која сепак ќе успее да ги освои, подготвени се да направат буквално сè. Затоа, после прекинувањето со некој за кој мислеле дека ќе го поминат остатокот од животот, поради стравот повторно да не бидат повредени, многу потешко стапуваат во врска.


Стрелец

Иако Стрелците по природа многу лесно се заљубуваат, тешко стапуваат во сериозни врски. Но, кога еднаш на некого ќе му се препуштат во целост и кога истата личност ќе им го скрши срцето, стануваат уште повнимателни околу луѓето и сите потенцијални партнери ги споредуваат со поранешниот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk