Тепачка за паркинг-место во Штип

Макфакс

30/08/2018

16:04

1.644

Големина на фонт

а а а

Кога М.Д. побарал помош од присутните граѓани, пријавениот со рачка од секира замавнал кон него, но оштетениот успеал да ги избегне ударите“, соопшти МВР.

Кривична пријава против 32-годишен штипјанец за сторено кривично дело насилство. Според информациите од МВР, по вербална расправија за паркинг-место, пријавениот почнал да удира по стаклото од возилото на М.Д. (21) од Штип по што физички го нападнал нанесувајќи му телесни повреди.
Спонзорирани линкови

Маркетинг