Mетален столб од далновод падна врз двајца работници, едниот загина на лице место

Макфакс

12/06/2018

17:48

3.493

Големина на фонт

а а а

Метален столн од далновод падна над селото Добреноец, при што загина едно лице, а друго е повредено. Според полицијата, денеска во 11 часот е пријавено дека при несреќата се случила при изведување на градежни работи – отштрафување на метален столб од далновод над село Добреноец, Кичевско.

На местото на настанот починал П.Ш.(39) од Охрид, додека со повреди се здобил Д.Ѓ.(59) од Крива Паланка. Увидот е во тек.Спонзорирани линкови

Маркетинг