Доколку сакате да го живеете животот на славниот дизајнер, изнајмете си ја неговата луксузна вила – цената за ноќевање е „ситница“

Дали некогаш сте сакале да ѕирнете во луксузниот живот на Карл Лагерфелд? Сега имате шанса да го направите тоа. Две години откако иконата на светот на модата почина, неговиот величествен дом кој се наоѓа на француската ривиера е достапен за изнајмување.