Перез задоволен од новите песочни делови

КРУГ.МК

12/07/2019

15:30

326

Големина на фонт

а а а

НА ЛЕГЕНДАРНИОТ СИЛВЕРСТОН, ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДОДАДОА НОВИ ДЕЛОВИ СО ПЕСОК ВО СВИОЦИТЕ 7,11 И 12.

„МИ СЕ ДОПАЃА ИДЕЈАТА И СМЕТАМ ДЕКА ТАКА ТРЕБА ДА Е НА СИТЕ ПАТЕКИ. ДОКОЛКУ ИЗЛЕТАШ И НЕ ГУБИШ НИШТО ТОГАШ СТУЈАРДИТЕ ТРЕБА ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ ИНЦИДЕНТИТЕ. ВОЗАЧИТЕ ТРЕБА ДА СЕ КАЗНЕТИ ЗА НИВНИТЕ ГРЕШКИ СО ГУБЕЊЕ ВРЕМЕ“.

На последните неколку трки, Фетел доби казна во Канада, Рикардо доби две казни во Франција, а на истата патека казнет беше токму Перез.

„СО ЦЕЛА ПОЧИТ КОН МАЈКЛ МАСИ, ТЕШКО Е ДА ГО ЗАМЕНИ ЧАРЛИ ВАЈТИНГ. СЕ ДО СЕГА ТОЈ ЗАВРШИ ОДЛИЧНА РАБОТА, НО ЧАРЛИ ИМАШЕ МНОГУ ИСКУСТВО. ТОЈ БЕШЕ ЛЕГЕНДА ЗА НАС“.Спонзорирани линкови

Маркетинг