Меј не верува дека нејзиниот наследник ќе договори нови отстапки за брегзит

Макфакс

12/07/2019

13:20

241

Големина на фонт

а а а

Работата на премиерот не е да биде на власт, туку да ѝ служи на јавноста, изјави британската премиерка Тереза Меј во интервју за „Дејли мејл“.

„Постои голема разлика помеѓу двете“, истакна Меј, пренесе АП.

Таа додаде дека е мала веројатноста нејзиниот наследник да успее да довори нови отстапки во врска со брегзитот.Спонзорирани линкови

Маркетинг