Ова девојче странците постојано го застануваат на улица, видете зошто

Точка

24/06/2019

16:30

2.584

Големина на фонт

а а а

Малечката Марси Калвервил стана ѕвезда во британските медиуми кога луѓето на социјалните мрежи кај нејзината мајка забележале колку ова девојче личи на британската принцеза Шарлот.

Иако принцезата има и службена двојничка, малата Марси според многумина е послична на принцезата Шарлот.


Родителите на малата велат дека странците без прекин ги застануваат на улица и во шопинг центрите мислејќи дека со нив навистина е четиригодишната принцеза Шарлот. На нејзината мајка мило ѝ е поради споредбата, но вели дека не сака своето девојче да го облекува како Шарлот и да претерува со тоа.


Ја носела на неколку натпревари за убавина за малечката да престане да биде срамежлива. Ова малечко девојче е десет месеци постаро од својата славна дојничка.

Спонзорирани линкови

Маркетинг