Модните блогерки се опседнати со оваа едноставна комбинација

Точка

21/06/2019

18:39

1.850

Големина на фонт

а а а

Иако календарски штотуку зачекорвиме во летото, парчињата облека за овој период од годината веројатно веќе сте ги извадиле од кутиите или од долниот дел на гардероберот.

Меѓу нив сигурно се крие и оваа ултимативна летна комбинација по која полуделе многу модни инфлуенсерки.

Станува збор за целосно бели аутфити, кои се многу едноставни, но повторно се многу шик и совршени за секоја летна пригода (освен туѓа венчавка, некои правила сепак ги почитуваме преку целата година).

View this post on Instagram

White Nights

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Модните експерти не се плашат да носат во целост монокроматски бели парчиња облека, но ако сепак сакате да додадете некои модни додатоци во друга боја, сигурно нема да погрешите.

View this post on Instagram

White season | @bottegaveneta #Illusione

A post shared by Gala (@galagonzalez) on

Исто така, навистина не е важно кои бели парчиња ќе одлучите да ги комбинирате - дали тоа е класична блуза со панталони, здолништа со топ или фустан со бели сандали, сето тоа ќе изгледа многу елегантно.

Сега е вистинско време да „нурнете“ во вашата летна облека, бидејќи таму може да најдете вистинска скапоценост во облик на бело парче облека.Спонзорирани линкови

Маркетинг