Квјат ќе стартува последен

КРУГ.МК

21/06/2019

18:01

424

Големина на фонт

а а а

Хонда донесе трет мотор годинава на Пол Рикар, агрегат кој треба да има повеќе моќ и подобрена издржливост во однос на претходниот.

Истиот освен во болидот на Дани ќе биде вграден и во болидите на двајцата возачи од Ред Бул. Освен моторот со внатршно согорување, русинот го пречекорува и дозволениот бој на кинетички МГУ-К делови, батерија за складирање на енегијата и контролна електроника.

„ДА, ЌЕ СТАРТУВАМ ОД ПОЗАДИ. КАКО И ДА Е, КОЛКУ КОМПОНЕНТИ И ДА СЕ ПРОМЕНАТ, ЌЕ СТАРТУВАМ ПОЗАДИ, НЕ ЗНАМ ТОЧНО ОД КАДЕ, НО ЗНАМ ДЕКА КВАЛИФИКАЦИИТЕ НЕМА ДА БИДАТ МНОГУ ВАЖНИ ЗА МЕНЕ ОВОЈ ПАТ“, ИЗЈАВИ КВЈАТ.

Единствен возач кој нема да добие нов мотор на Хонда е Александер Албон чиј агрегат е со најмалку километри.Спонзорирани линкови

Маркетинг