Заборавете на летните фустани: Овие пет модели на панталони се хит ова лето

Кармин

11/06/2019

16:41

3.292

Големина на фонт

а а а

Мислевте дека проѕирните фустани ништо не може да ги замени? Тогаш сериозно сте се излажале.

Иако многумина од нас, во летните месеци панталоните ги ставаат на највисоката полица во гардероберот, за тоа нема никаква причина. Сепак, со нив можете да направите одлични комбинации во кои нема да ви биде неподносливо жешко, а покрај тоа ќе изгледате подеднакво модерно како и во тренди фустанчињата.

Нормално, кога ќе пораснат температурите, последно што ви е потребно се тешките материјали или модели на панталони кои се многу тесни покрај нозете, па не сте сигурни дали воопшто крвта ви циркулира таму. Лесни и проѕирни материјали, малку пошироки модели и пастелни или многу светлите нијанси се добитна комбинација за топлите летни денови, а еве кои модели ќе бидат најбарани оваа сезона.

1. Панталони со линии

2. Тренерки од лесни материјали

3. Бели панталони

View this post on Instagram

Photos only on these stairs from now on. 🌞

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

4. Лесни панталони

5. Кратки панталони

View this post on Instagram

I’ve never been a natural at beach dressing (if you’ve seen or heard of Brian Butterfield, Joe said I dress like his version of an undercover holiday maker when I put this hat on) but this trip I found my groove a little and treated myself to a fancy new bikini which I wore with a shirt I’d normally reserve for jeans (a tip I acquired from Instagrams coolest) and some picnic blanket shorts which I’m very much in love with ☀️ sometimes I feel like everyone online looks more pulled together abroad (see my terrible tan lines for reference), but this time I left comparison in my suitcase (alongside an adequate SPF, apparently) and just enjoyed our break for what it was- a break ☀️ (shorts and shirt gifted) 📷: @joegalvin

A post shared by Olivia (@livpurvis) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk