Не дозволувајте првиот впечаток да ве излаже: Овие 3 хороскопски знаци водат двоен живот

Кармин

13/03/2019

11:09

2.748

Големина на фонт

а а а

Секоја личност има свои тајни, но одредени хороскопски знаци живеат двоен живот. Тие всушност зборуваат едно, а мислат друго.

Еве кои се тие знаци на Зодијакот: 

Шкорпија 

Со Шкорпијата владее Плутон, богот на подземјето, поради што се таинствени и мистериозни. Родените во овој знак имаат силна интуиција и емпатија. Шкорпијата има потребна потполно да се спои со партнерот и станува опсесивна, а нивната телесна желба постојано се одразува преку нивните очи.


Шкорпиите мразат површни односи – тие сакаат длабоки врски, а се сметаат и за “крадци на души”. Кога е заљубена, Шкорпијата сака целосно да ги контролира работите.

Близнаци

Близнаците се променлив знак и поради својата огромна љубопитност, тие се секогаш на сите места. Имаат голема потреба сѐ да знаат и тоа го споделуваат со другите. Близнаците постојано се менуваат и тоа е надвор од нивната моќ.


Вага

Со Вагата владее шармантната Венера, планетата на љубовта и убавината. Божицата Венера се смета за осветољубива и себична, а истото важи и за овој хороскопски знак. Вагата во својот живот сака рамнотежа, а избегнува конфликти и постојано премолчува работи. Затоа, во нив секогаш гори врел бес.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk