Изненадувачко елегантна мода на црвениот тепих: 10 највпечатливи изданија на Греми наградите

Кармин

11/02/2019

09:26

1.884

Големина на фонт

а а а

На црвените теписи во текот на последните неколку години воглавно доминираат разголени и проѕирни изданија, но не и на овогодишното доделување на музичките награди Греми.

Славните дами вчеравечер ги замениле провокативните изданија со елегантни креации. Доминирале скромните, неутрални бои, но сепак неколку ѕвезди се издвоиле од масата во екстравагантни комбинации како Кејти Пери и Карди Би.  

Во продолжение, издвојуваме 10 највпечатливи изданија за кои сигурно ќе се зборува уште некое време.

Карди Би


Лејди Гага


Мајли Сајрус


Кајли Џенер


Кејти Пери


Џенифер Лопез


Дуа Липа


Хајди Клум


Џанел Монае


Бебе РеџаСпонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk