Актерката во неверување објавила фотографија од своите стапала: „Дали постои некаков лек? Помогнете ми!“

Кармин

11/01/2019

21:47

7.961

Големина на фонт

а а а

Пејачката и актерка, Џесика Симпсон, во секој момент на свет треба да го донесе своето трето дете.

За проблемот на Џесика имаат разбирање голем број жени кои биле бремени. Имено, таа на социјалната мрежа Инстаграм, споделила фотографија од своите нозе и стапала.


„Дали постои некаков лек? Помогнете ми!“, напишала под фотографијата.

Џесика на свет треба да донесе уште една ќерка, а веќе има две деца, ќерката Максвел Дру (6) и синот Ајс Нут (5). Иако јавно рекла дека не планира трето дете, набрзо потоа останала бремена. Таа се борела со килограмите после двете бремености и јавно зборувала на оваа тема.

Кај дури 75% од жените за време на бременоста, доаѓа до појава на оток и тоа обично не е нешто неочекувано. Најчесто проблемите со отоци се појавуваат на крајот на бременоста, во третото тромесечие, а некогаш дури и во второто, а обично жените се жалат дека овој проблем е најизразен во последните денови од бременоста. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk