Водителките со "пенис околу врат" повторно станаа хит на социјалните мрежи

Кармин

11/01/2019

11:11

3.615

Големина на фонт

а а а

Уште од 2015 година водителките на вести од Австралија привлекоа големо внимание поради својот начин на облекување. Имено, Наташа Белинг го започна тој тренд, така што прва започна да носи блејзер кој околу вратот наликува на пенис.

"Пенис блејзер" повторно се појави во средата, а овој пат го носеше водителка од Бризбејн, Саманта Хитвуд, пренесува Дејли Меил. 


Еден од гледачите воочил "пенис" околу вратот на водителката и веднаш на социјалните мрежи ја споделил фотографијата и започнал да ја исмева нејзината "модна утка".

Оваа објава се прошири на Фејсбук и Редит, а корисниците оставале бројни коментари.


"Дали треба да се претвараме дека гледаме ракета", гласеше еден од коментарите.

"Ви гранатирам дека никој повеќе нема да облече вакво нешто, кога добро ќе ја анализираат облеката", гласеше еден од коментарите.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk