Секси пожарникари од Австралија ги „запалија“ социјалните мрежи: Девојките од цел свет полудеа по нив

Кармин

12/10/2018

11:41

2.291

Големина на фонт

а а а

Повеќето луѓе ќе се согласат дека професијата на пожарникарите е многу благородна и важна, а исто така и дека овие луѓе се вистински херои, бидејќи секојдневно ги ризикуваат сопствените животи.

Фактот дека момците кои се занимаваат со оваа професија се неверојатно згодни, не ги остава рамнодушни девојките.

Поради тоа, пожарникарите од Австралија, одличиле да направаат еден чекор напред и да ги израдуваат сите дами.


Тие уште од 1993-та година имаат традиција секоја година да позираат за календар, а приходот од продажбата оди во добротворни цели.

Така било и оваа година, кога одлучиле да позираат со животни, а судејќи по реакциите на фотографиите, припадничките на понежниот пол се повеќе од задоволни.
Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk