Позната блогерка открива зошто е важно да ја менувате течната пудра на секои два месеци

Кармин

10/10/2018

16:12

2.365

Големина на фонт

а а а

Нашиот целокупен организам, при честа консумација на исти производи, може да се навикне на нив и да создаде имунитет.

Ништо поинаку не е ниту со бјути производите кои ги користиме. Познатата блогерка Камила Коељо, чиј Инстаграм профил брои преку седум милиони следачи, во интервју за магазинот „Elle“, ги открила своите мали бјути тајни, а меѓу нив дала одговор и на прашањето зошто не користи иста течна пудра подолго од два месеци.

„Важно е често да ја менувате течната пудра. И тоа не само неа, туку и производите за нега на кожата, косата и сè на што вашиот организам може да се навикне. Кога правите промена, ја изненадувате вашата коа со производ со кој не е запознаена и го добивате посакуваниот ефект, кој производот го ветува“, рекла Камила.

Тоа што го истакнала е фактот дека секогаш можете да се вратите на вашиот омилен производ, откако ќе помине период од два месеци, бидејќи дотогаш кожата ќе „заборави“ дека сте го користеле.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk