Секс со поранешното момче: Најлошата можна идеја!

Кармин

25/09/2018

19:27

1.726

Големина на фонт

а а а

Според истражувањето на фабриката за изработка на секс играчки "Адам и Ева", речиси 44% од луѓето кажале дека имале секс со поранешниот партнер или партнерка.

Понекогаш враќањето во ист кревет едноставно е ужасна идеја.

Еве под кои околности никако не би смееле тоа да го направите, без оглед на искрите..

1. Не сте го преболеле целосно

Емоционалната поврзаност значи дека ќе ви биде уште потешко да го "пуштите" вашиот поранешен партнер.


2. Сака само секс

Тоа значи дека ве искористува за секс, без никаква почит. Доколку сѐ уште имате чувства за него, ова ќе ве уништи и вас и вашата гордост.


3. Тоа го правите од инает или одмазда

Во овој случај вие губите. Тој можеби ќе гледа само да си ги задоволи своите потреби, "на позната територија", а вие ќе останете повредената која од инат направила еден многу интимен чин, а тој одмаздата ни оддалеку нема да ја забележи.


4. Со недели се трудите да "уловите" некој друг, но опциите не се задоволителни!

Не се откажувајте, но и не инсистирајте. Секогаш кога малку ќе се ослободите од опсесијата да најдете некој партнер, па дури и само за секс, ќе се појави некој соодветен.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk