Новиот специјален обвинител за злосторствата на ОВК потпиша свечена изјава

Макфакс

11/09/2018

19:46

994

Големина на фонт

а а а

Новиот специјален обвинител на Специјалниот суд за злосторствата на ОВК на КиМ, Џек Смит, денеска потпиша свечена изјава дека независност, непристрасно и совесно ќе ја извршува својата функција.

Ова е во согласност со член 36 од Законот за специјализирано обвинителство, објави Канцеларијата на специјалниот обвинител.
Спонзорирани линкови

Маркетинг