Ја ублажува остеопорозата и ја отстранува болката: Природно лековито масло од само две состојки

Кармин

12/07/2018

14:44

1.351

Големина на фонт

а а а

По само 8-10 третмани ќе забележите радикални промени. Со масажа на вратот со ова масло, ќе се подобри циркулацијата во вратниот дел и ќе исчезнат главоболките.

Овој неверојатен природен лек ја ублажува остеопорозата и по третманот со ова масло нема да чувствувате болки. Ваквата мешавина за масажа се припрема од само две состојки: кокосово масло и сол (можете да користите и морска сол). За лековитата мешавина ви се потребни 10 лажички сол и 20 лажички кокосово масло. 


Секое утро нанесувајте го препаратот на болното место со енергични движења. На почетокот масирајте 2-3 минути, а потоа со текот на деновите продолжете ја масажата за уште 2-3 минути се додека не стигнете до 20 минути по масажа. По завршувањето на масажата, избришете го третираното место со мокра и топла крпа.

При масирањето може да дојде до блага иритација на кожата, која лесно ќе ја ублажите со бебешка пудра.

По 10-дневниот третман, циркулацијата на крвта ќе се подобри, а рскавицата и коскеното ткиво ќе се обноват. По само 8-10 третмани ќе забележите радикални промени, а вашето целокупно здравје ќе се подобри.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk