Ментално најсилни: Со овие хороскопски знаци е тешко да манипулирате

Кармин

20/04/2018

15:42

9.355

Големина на фонт

а а а

Поради цврстиот став, но и одличните проценувачки способности, овие знаци покажуваат најголема ментална сила и речиси никогаш не можат да бидат жртва на манипулации.

Шкорпија

Шкорпиите се познати како најголеми мајстори за манипулација. Тоа значи дека тешко може да ги измамите - тие се потпираат на своето шесто сетило и речиси никогаш не грешат во проценката.

Припадниците на овој знак одлично знаат да постават граници, а тоа значи дека никогаш нема да направат нешто што не го сакаат, а во случај на притисок се спротивставуваат, а често и сервираат освета.


Бик

Бикот е поим за стабилност и моќ и нема шанси да ги наговорите на нешто што не сакаат. Тие моментално ќе го искажат своите мислење и без проблем ќе ве одбијат.

Биковите не се осврнуваат на коментарите од околината, туку го прават она што го замислиле. Со самото тоа, зборот “не” е чест во нивниот речник, па дури и доколку тоа значи трпење на последиците.


Лав

Огнените Лавови се познати како нарциси, а почитта од опкружувањето им е многу важна. Со самото тоа, измамата и било кој друг вид на манипулација никогаш не престануваат, а тие се спремни да загорчат нечиј живот.

Слично како и Шкорпиите, припадниците на овој знак се осветољубиви и во случај на закана реагираат бурно.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk