Ентериер и инспирација: Домови на модни блогерки кои го одземаат здивот

Точка

19/06/2017

13:38

1.932

Големина на фонт

а а а

Инспирацијата не се пронаоѓа само на модните писти, модните случувања или на улиците на светските метрополи. Денеска ќе “ѕирнеме” и во домовите на модните блогерки, кои воодушевуваат со својот ентериер и стил на уредување.

Водејќи се според Инстаграм профилите, кои се вистинска база на интересни фотографии од областа на модата и дизајнот, овие одлично уредени станови можете лесно да ги ископирате, барем во некој дел од Вашиот дом. 

Посебно воодушевува асортиманот на мебел, куќните детали, како и начинот на кој девојките ги комбинираат дезените и боите во просторот.

Денешниот избор “падна” на четири модерни дами кои навистина се потрудиле околу изгледот на своите живеалишта. Од ентериер во бохо стил, преку еклектичните уредувања па сè до спој на ретро и минимализам, погледнете ги најубавите домови на модните блогерки.

VIKTORIA DAHLBERG

TESSA BARTON

ISABELLA THORDSEN

HANNAH

A post shared by Hannah ☾ (@stuffhannahdoes) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk