Погледнете ги најсмешните моменти од оваа сезона во НБА лигата

Сезоната 2016/17 доаѓаа пред самиот крај. Во финалето, како шампион на западната конференција чека Голден Стејт, а ќе му се приклучи подобриот од источното финале, односно Кливленд или Бостон. Како што сме навикнати, НБА лигата и оваа сезона изобилуваше со вонсериски квалитет, но и некои смешни и интересни моменти. Приложеното видео ги издвојува најсмешните моменти за оваа сезона и вреди да се погледне.