2018 Range Rover Velar целосно ривју

На видеото ќе имате можност да го видите комплетното ривју на целосно новиот 2018 Range Rover Velar. Кога станува збор за дизајнот критичарите велат дека вака треба да изгледа совршен SUV. V6 бензинецот развива 380 коњски сили (0-100 / 5.3 сек), послабиот бензинец 2.0 развива 247 коњски сили (0-100 / 6.4 сек) и дизел моторот 2.0 со 180 коњски сили и од 0-100 за 8.4 секунди.