Хороскопот открива: Неговите особини откриваат зошто е тој одличен, а зошто здодевен

Точка

13/03/2018

14:13

2.039

Големина на фонт

а а а

Вагите се одлични бидејќи се многу кул личности, но понекогаш знаат да бидат здодевни бидејќи се склони кон умилкување.

Еве кои се особините на останатите хороскопски знаци: 

Овен

Одличен е бидејќи е едноставен, а здодевен е бидејќи постојано сè турка во преден план. На Овните им е потребен предизвик.

Бик

Одличен е бидејќи е лежерен, а здодевен е бидејќи е тврдоглав. Она што му е потребно на Бикот е рутина.

Близнаци

Одлични се бидејќи знаат секогаш да ве насмеат, здодевни се бидејќи не пропуштаат ниту една згодна девојка. Она што им е потребно на Близнаците е разновидност.


Рак

На Ракот му е потребна многу љубов и нежност, а одличен е бидејќи со него е лесно да се разговара. Здодевен е бидејќи е премногу сентиментален.

Лав

Одличен е бидејќи е многу приврзан, а здодевен е бидејќи сака да се прави важен. Она што му е потребно на Лавот е да се чувствува најдобар и најсилен.

Девица

Девицата е одлична бидејќи секогаш ќе ве ислуша и ќе ви даде корисен совет, но здодевна е бидејќи ве прекинува во текот на разговорот и ве поправа. Што ѝ е потребно? Да се опушти.

Вага

Вагите се одлични бидејќи се многу кул, но здодевни се бидејќи знаат да се умилкуваат. Она што им е потребно е врска полна со љубов.


Шкорпија

Шкорпиите се здодевни бидејќи се упорни во она што ќе го зацртаат, но одлични се бидејќи никогаш не се фалат со своите освојувања. Она што им треба е да си дадат оддишка.

Стрелец

На Стрелецот му треба некој кој постојано ќе го следи, но тој е одличен бидејќи е секогаш добро расположен. Здодевен е бидејќи е неуреден.

Јарец

Јарците се одлични бидејќи се многу организирани, но се здодевни бидејќи сакаат сè да е по нивно. На нив им треба некој што ќе ги разведри.

Водолија

Водолијата е одлична бидејќи има смисла за хумор, а здодевна е бидејќи е непредвидлива. Она што ѝ треба е малку време за себе.

Риби

Рибите се одлични бидејќи се нежни, но се здодевни бидејќи се лековерни. Она што им е треба е максимално искористување на своите таленти.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk