На продажба: Погледнете го луксузниот пентхаус на Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

Точка

12/03/2018

14:36

2.146

Големина на фонт

а а а

Холивудскиот пар Џастин Тимберлејк и Џесика Бил го продаваат својот луксузен пентхаус во Њујорк, а неговата цена е осум милиони долари.

Пејачот и актерката го купиле станот во 2010 година, за речиси седум милиони долари. Станот се состои од три спални соби, три купатила, дневна соба со големи прозорци и пространа тераса. 


Уреден е во комбинација на елегантен и урбан стил, а преовладуваат земјени тонови.


Парот се сели во нов пентхаус во елитната населба Трибека. Новиот дом, тие го купиле минатата година за 20 милиони долари, а нови соседи ќе им бидат Хери Стајлс, Џенифер Лоренс, Мег Рајан и брачниот пар Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk