Го прославиле последниот заеднички Валентајн, а утредента објавија дека се разведуваат

Точка

19/02/2018

13:35

3.119

Големина на фонт

а а а

Тој долетал со приватен авион за да ја види за последен пат, а ден по Валентајн, парот ѝ соопшти на јавноста дека се разведуваат.

Станува збор за актерскиот пар Џенифер Анистон и Џастин Теру кои сепак го прославиле својот последен заеднички Ден на вљубените.  


“Тие се видоа на Валентајн во Лос Анџелес и одлучија дека утредента заедно ќе ја објават веста за разводот. Џастин долета со приватен авион за да ја види Џенифер за последен пат”, раскажал извор близок до парот за списанието “People”. Џенифер сакала што подолго да ја крие веста од јавноста, додека Џастин сакал што побрзо да го објави разводот за да може да продолжи со својот живот, наведува списанието.

Иако заедно го прославиле најромантичниот празник во годината, Џастин го пропуштил роденденот на Џенифер кој бил три дена претходно, на 11-ти февруари, што ги поттикна и првите гласини за нивното разделување.


“Џенифер се надеваше дека Џастин сепак ќе присуствува на нејзината роденденска забава со цел луѓето да не се прашуваат зошто го нема, но тоа не е негов стил”, открил истиот извор.

Џенифер и Џастин беа заедно 7 години, а се венчаа во август 2015 година во тајност. Наводно, одлуката за разводот тие ја донеле уште минатата година, а последните неколку месеци, парот не поминувал многу време заедно.


Инаку, откако ја започна врската со Џастин, започнаа и приказните дека актерот има долга историја на искористување на славните и богати дами поради нивните пари и слава, но Џенифер никогаш не ги искоментирала таквите написи.

За Џенифер ова е втор завршен брак, а интернетот е сега убеден дека таа ќе се смири со својот поранешен сопруг, актерот Бред Пит со кој беше во брак од 2000 до 2005 година.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk